Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru cabinete medicale
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru cabinete medicale

Buna ziua,

As fi interesata sa deschid un cabinet medical (SRL sau PFA)intr-o zona rurala defavorizata. As vrea sa deschid pe homeopatie si ecografie. Credeti ca se poate primi fonduri pentru un astfel de cabinet? Se mai acorda fonduri pentru laboratoare de analiza in zona rurala?

Multumesc!
Este de preferat sa deschideti SRL, chiar si SRL-D daca aveti varsta sub 35 ani.
Pentru inceput, daca nu ati facut-o deja, informati-va despre actele necesare infiintarii acestui cabinet:avize,autorizatii,dotari.
Ca surse de finantare exista programul national pentru SRL-D si masura 312 a PNDR.
Pentru inceput recomand sa va informati la OTIMMC din zona in care va aflati pentru SRL-D
[ link extern ] -/

si pe site APDRP:
[ link extern ] /