avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru cabinete medicale
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru cabinete medicale

Buna ziua,

As fi interesata sa deschid un cabinet medical (SRL sau PFA)intr-o zona rurala defavorizata. As vrea sa deschid pe homeopatie si ecografie. Credeti ca se poate primi fonduri pentru un astfel de cabinet? Se mai acorda fonduri pentru laboratoare de analiza in zona rurala?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 09:16, 8 August 2012
Este de preferat sa deschideti SRL, chiar si SRL-D daca aveti varsta sub 35 ani.
Pentru inceput, daca nu ati facut-o deja, informati-va despre actele necesare infiintarii acestui cabinet:avize,autorizatii,dotari.
Ca surse de finantare exista programul national pentru SRL-D si masura 312 a PNDR.
Pentru inceput recomand sa va informati la OTIMMC din zona in care va aflati pentru SRL-D
[ link extern ] -/

si pe site APDRP:
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acces fonduri europene pentru tineri tincageorgiana tincageorgiana Buna ziua,ma numesc Georgiana si doresc sa-mi deschid o firma de piese auto second-hand,pot accesa fondurile europene pentru asta? daca nu pentru ce anume se ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene cabinet stomatologie ulc ulc Cum se pt accesa fonduri europene pentru infiintarea unui cabinet de medicina dentara? Ce conditii trebuie indeplinite si de unde se poate cere consultanta? ... (vezi toată discuția)
Bani europeni audimar audimar buna ziua as vrea sa stiu ce masuri pot accesa pentru a deschide o afacere?mentionez ca am un SRL D si in urma unor greseli nu a fost aprobat.nu vreu sa ma ... (vezi toată discuția)