Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara

am si eu o ? la o complicitate de furt care sa intamplat acum 3 luni nu a venit nimik acasa prejudiciul a fost achitat mai poate veni acasa ceva amenda ca asa am vb cu cei de la politie ca ne va veni o amenda administrativa dar nu a venit nimik si as mai vrea sa ? unde pot afla daca sunt urmarit penal la parchet sau tribunal tinand cont ca sunt aproape 3 luni pe 11 se implinesc 3 ca mam interesat de recrutare la armata si a spus ca daca am ceva in cazier gata cu armata si daca am decizie ca nu sunt urmarit penal e ok.
Ast rsp va rog frumos tututor celor care imi rsp si celorlalti utilizatori ai siteului Buna seara tuturor!!!=D>
Cercetarile penale pot dura si mai mult de un an, iar eventuala amenda vine de la parchet si nu de la politie. in aceasta faza dosarul e secret asa ca prea multe informatii nu vei obtine, in cazul in care ar fi in faza de judecata se poate verifica pe portal.just.ro
multumesc frumos:D
chestia e ca mam uitat pe siteu acela dar nu am gasit nimic cu spargere de locuinte