Forum Discuţii juridice Executare silită returnarea executarii
Discuție deschisă în Executare silită

returnarea executarii

daca o persoana este mandatata sa solicite o executare silita in numele altcuiva, executare care s-a produs in 2010 ,banii s-au virat mandantului ,iar acum se solicita de catre partea executata sa se intoarca executarea datorita anularii actelor de executare intocmite eronat, de executorul judecatoresc. care este raspunderea in aceasta actiune a mandatarului.Mentionez ca mandantul are actualmente o cetatenie straina.Poate fi tras la raspundere mandatarul cu bunurile sale? deasemeni mentionez ca titlul executoriu nu este desfiintat fiind irevocabil si se mai poate solicita inca o data executarea silita pentru reglementarea actelor defectuos intocmite de catre exec.jud.
Mandatarul nu poate fi facut responsabil sau tras la raspundere pentru ca executorul judecatoresc nu a respectat procedura de intocmire acte de executare silita