Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii spor vechime in munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

spor vechime in munca

buna ziua
lucrez la o asociatie de proprietari , unde am urmatoarea situatie: o persoana ingrijitor scari cu contract de munca pe per. nedeterminata din 2004 si in contract nu are stipulat sporuri de vechime sau de alta natura.
dansa doreste sa primeasca spor de vechime in munca de 10% dar nu stiu daca suntem obligati sa-l acordam daca nu este stipulat in contract si daca da cum procedez?care este cadrul legislativ?
ms:-/
Acordarea sporului de vechime nu este obligatoriu decat daca el este prevazut in CCM aplicabil unitatii sau in Regulamentul intern al unitatii.
multumesc frumos pentru raspuns