Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... probleme firma care se ocupa obtinere de fonduri ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

probleme firma care se ocupa obtinere de fonduri europene

buna ziua

as dori sa ma ajutati in urmatoarea problema:

in urma cu un an si jumatate am incheiat un contrat cu o societate care se ocupa cu proiecte pt atragerea de fonduri europene, insa nici pana la aceasta data nu s-a intreprins nimic in acest sens - proiectul nu a fost elaborat, nu a fost depus.
mentionez ca eu am achitat suma necesara si ca in contract este prevazut faptul ca, in cazul in care proiectul este depus si respins mi se restituie suma platita, mai putin tva.

problema este ca nicaieri in contract nu apare un termen limita pentru depunerea contractului.

ce pot sa fac in acest sens?
Ar trebui sa dati acel contract pentru studiu unui avocat, care sa il analizeze si sa vada in ce conditii se poate obtine rezilierea contractului. Daca cealalata parte nu si-a indeplinit in mod culpabil obigatiile contractuale, dvs puteti proceda la rezilierea contractului.