Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul la indemnizatia pt cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul la indemnizatia pt cresterea copilului

buna,am si eu o intrebare:de 5ani lucrez in Italia cu contract de munca dar doar sezonier(4-5 luni pe an).As dori sa aflu daca am dreptul la indemnizatie pt cresterea copilului in aceste conditii,sau ce conditii se pun in aceste situatii pt a beneficia de acest drept?
~ Conținut șters la cerere ~
Incepand cu 1 ian 2009 cuantumul e 85% din venitul net, dar nu mai putin de 600 si nici mai mult de 4000 de lei.
:">bine dar dat fiind faptul ca lucrez in alt tara,ma ajuta sau trbuie sa inchei un contract de asigurare individual?as primi indemnizatie in acest caz?