avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... INFIINTARE ASOCIATIE A CHIRIASILOR?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

INFIINTARE ASOCIATIE A CHIRIASILOR?

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns si anume:
- exista varianta legala de infiintare a asociatiei de chiriasi ( precizez ca locuintele sunt in proprietatea primariei, sunt distribuite ca locuinte sociale, iar chiriasii vor o Asociatie a Chiriasilor )

Va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:40, 14 August 2012
La aceste moment nu exista norma in vigoare care sa prevada aceasta forma de organizare a chiriasilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatie locatari pentru chiriasii la stat Quakie Quakie Buna ziua. Ma numesc Daniel si am primit de cativa ani apartament social de la stat la care platesc chirie in urma unei evacuari. Bineinteles ca nu putem ... (vezi toată discuția)
înfiinþarea ºi funcþionarea asociaþiilor de locatari tantahurub tantahurub bună dimineaţa, o zi bună tuturor vă rog respectos să-mi comunicaţi care este baza legală a înfiinnţării şi fucţionării asociaţiilor de ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru ca nu este infiintata asociatie de proprietari calind83 calind83 Buna ziua, locuiesc in Satu Mare intr-un bloc cu 4 etaje si am primit de la primarie un afis in care ni se spunea ca daca nu ne facem asociatie de ... (vezi toată discuția)