Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... INFIINTARE ASOCIATIE A CHIRIASILOR?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

INFIINTARE ASOCIATIE A CHIRIASILOR?

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns si anume:
- exista varianta legala de infiintare a asociatiei de chiriasi ( precizez ca locuintele sunt in proprietatea primariei, sunt distribuite ca locuinte sociale, iar chiriasii vor o Asociatie a Chiriasilor )

Va multumesc mult
La aceste moment nu exista norma in vigoare care sa prevada aceasta forma de organizare a chiriasilor