Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plangere itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plangere itm

Am o rugaminte,unde se poate face o plangere la itm Bucuresti deoarece o firma nu vrea sa dea banii pe munca depusa si cum aflu daca un contract a fost inregistrat un REVISAL.Unde ma pot interesa?Multumesc
Daca nu ati primit raspuns de la ITM sesizati Ministerul Muncii/Inspectia Mncii.
Am primit raspuns de la ITM si nu-mai administratorul judiciar poate sa depuna actele,mentionez din 2017 nu s-au depus declaratile si la stagiu de cotizare figuram -cu 0

Cornel Vasile a scris:

Daca nu ati primit raspuns de la ITM sesizati Ministerul Muncii/Inspectia Mncii.

Se pot depune declaratii rectificative ...
In martie 2021 am dreptul lá pensie anticipata si nu este contractul de munca inchis,se poate?

Cornel Vasile a scris:

Se pot depune declaratii rectificative ...

Contractul individual de munca existent inceteaza de drept la data comunicarii deciziei de pensie in cazul pensiei anticipate.