Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita de banca in legatura cu un credit de ...
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita de banca in legatura cu un credit de nevoi personale!!!

as dori si eu o lamurire in lagatura cu executarea silita, la ce ma pot astepta sa se intimple daca nu mai pot plati restanta de credit ramas, va multumesc pt raspuns!!!
la executare silita pe bunurile mobile si imobile pe care le aveti...este ca orice creanta neonorata.
daca nu am nimic pe numele meu atunci ce pot sa ma execute silit?
daca nu aveti nimic, insa sunteti angajat, banca va poate poprii salariul in proportie de 1/3 din venitul net incasat.
CRISTIANA GANEA, Consultant resurse umane
am intalnit un caz similar: nu avea bunuri pe numele sau, nici salariu, iar banca a acceptat sa primeasca doar diferenta ramasa pana la suma acordata imprumut, fara alte comisioane/dobanzi etc. poate aveti noroc si dvs.
ce se intimpla mai departe : se va deschide un proces sau ma trezesc la usa cu musafirii care sa ma execute silit???multumesc celor care mi-au raspuns!!!!