avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Cum se calculeazã accizele la alcool?
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Cum se calculeazã accizele la alcool?

Aș dori să știu cum se calculează accizele la alcool, în speță la BAUTURI FERMENTATE, ALTELE DECÂT BERE SI VINURI?

Mulțumesc. O seară bună.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 22:08, 15 August 2012
- Accize pentru bauturi fermentate linistite, altele decat bere si vinuri: 100 euro / hl
- Accize pentru bauturi fermentate spumoase, altele decat bere si vinuri: 45 euro / hl

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accize vinuri si spirtoase Bulmat Bulmat Care sunt accizele pentru achizitiile intracomunitare la vinuri linistite si bauturi spirtoase pentru 2011? Vinul pelin este accizabil? Multumesc. (vezi toată discuția)
Legea este valabila? cod vamal oltul oltul se constituie infractiune l) deţinerea de către orice persoană în afara antrepozitului fiscal sau comercializarea pe teritoriul României a produselor ... (vezi toată discuția)
Infractiune potrivit art 296.1 alin. 1 lit. l din cod fiscal bt02hac bt02hac buna, am primit o notificare ca sunt faptuitor intr-un proces potrivit legii nr 571/2003 art 296.1 aliniatul 1 litera L, ce ma sfatuiti? Nu am inteles mare ... (vezi toată discuția)