Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Cum se calculeazã accizele la alcool?
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Cum se calculeazã accizele la alcool?

Aș dori să știu cum se calculează accizele la alcool, în speță la BAUTURI FERMENTATE, ALTELE DECÂT BERE SI VINURI?

Mulțumesc. O seară bună.
- Accize pentru bauturi fermentate linistite, altele decat bere si vinuri: 100 euro / hl
- Accize pentru bauturi fermentate spumoase, altele decat bere si vinuri: 45 euro / hl

[ link extern ]