Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... centrala bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

centrala bloc

Buna ziua,
la scara noastra avem centrala pe scara, pentru toti vecinii,mai putin unul, insa nu face fata pana la noi la ultimul etaj (apa nu este suficient de calda). Pe de alta parte, aceasta centrala, nu poate satisface reglajul de caldura pe apartamente. Interbarea este daca:
- se poate obtine o reducere pentru apa calda care este rece, dar care invarte apometrul de apa calda
- se iau in calcul repartitoarele de caldura, daca ne punem doar noi sau un numar mic de vecini de pe scara.

Multumesc.
1-Este dificil a face reduceri de cost.
Avand in vedere disconfortul datorat incapacitatii centralei de a incalzi apa la parametri termici normali,poate ar trebui supus discutiei adunarii generale analizarea necesitatii inlocuiri centralei termice,varianta care ar solutiona atat problema apei calde cat si caldura
2-Pentru montarea de repartitoare de cost este necesar acordul a 80% dintre proprietari