Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere in avocatura 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere in avocatura 2009

Salut ! Stie cineva concret daca in 2009, admiterea va fi sinteza sau grila? Examenul se va sustine in toamna sau in vara? Va fi la Bucuresti sau in fiecare judet?
Multumesc anticipat !
Concret se va sti doar cand UNBR-ul va elabora metodologia de organizare a examenului. Pana atunci ...doar zvonuri.
Cum spunea si colega de mai sus (colega de forum) se va sti concret cu aprox. 60 de zile inaintea examenului; pana atunci, m-am apucat si eu de rasfoit cursurile de civil din facultate. Sunt cam vechi - 2000- insa cu un cod civil mai nou sper sa iasa ceva bun. Am aflat si eu (nu mai stiu exact sursa) ca subiectele vor fi unice - aceleasi in fiecare centru de examinare. In concluzie, nimic concret.