avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIUL MEDICAL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIUL MEDICAL

CONCEDIUL MEDICAL cum se calculeaza pe zii se pun si sambetele si duminicile,7 zile mia dat medicul de familie concediu in care am fost 4 zile internat in spital nu am avut operatie si mia mia dat medical spitalul si doctorul care sa ocupat de mine imi prelungeste cu 7 zile cum calculez medicalul.
Concediul medical se elibereaza pentru zile calendaristice,dar indemnizatia de cm se calculeaza si plateste doar pt.zilele lucratoare aferente perioadei de incapacitate temporara de munca exprimata in zile calendaristice.
Ultima modificare: Joi, 16 August 2012
ContSters136493, utilizator
AM concediu medical de 19 zile din care scad 2 sambete si 2 duminicii care nu se ea in calcul doar zilele lucratoare cele 15 zile.
DIN care 5 zile internare in spita.
CUM se calculeaza ca sa imi fac calculul ce banii primesc la salariu.
EU lucrez la angajator din data de 23.05.2012 si ultimele 6 luni am fost in somaj cum imi fac calculul.
Precizati exact perioada de concediu medical(din data de zi/luna/ an-pana in data de ...)altfel nu putem face calculul indemnizatiei ce vi se cuvine..
MEDICUL de familie mia dat de pe data de 06.08.2012 pina pe data de 12.08.2012 concediu medical 7 zile,in perioada asta am fost internat in spital 5 zile.
DE la spital mia prelungit data acordarii 10.08.2012 apoi de la ziua de 11.08.2012 pina pe data de 17.08.2012 mia dat 7 zile concediu.
DE la data de 17.08.2012 ziua acordarii, 7 zile concediu de la 18.08.2012 pina pe data de 24.08.2012 concediu.
LA angajator lucrez de pe data de 23.05.2012 inainte ultimile 6 luni am fost in somaj si primeam somajul 420 lei cit iau pe concediul medical in ziua de salariu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical alexadutu alexadutu o angajata are concediu medical din cm 11.08.2012 -17.08.2012 initial cod diagn 395 , emis de spital si CM 20.08.2012 -24.08.2012 tot initial ... (vezi toată discuția)
Concediu medical stelamudura stelamudura Buna ziua si bine v-am regasit. Un angajat, are dreptul la 90 zile de concediu medical, intr-un an calendaristic, dupa care, daca se depasesc, trebuie sa ... (vezi toată discuția)
O salariata care a nascut la 7 luni nu a primit certificat medical anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : o salariata care a nascut la 7 luni pe 21 martie, NU era in timpul concediulului de sarcina si ... (vezi toată discuția)