Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIUL MEDICAL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIUL MEDICAL

CONCEDIUL MEDICAL cum se calculeaza pe zii se pun si sambetele si duminicile,7 zile mia dat medicul de familie concediu in care am fost 4 zile internat in spital nu am avut operatie si mia mia dat medical spitalul si doctorul care sa ocupat de mine imi prelungeste cu 7 zile cum calculez medicalul.
Concediul medical se elibereaza pentru zile calendaristice,dar indemnizatia de cm se calculeaza si plateste doar pt.zilele lucratoare aferente perioadei de incapacitate temporara de munca exprimata in zile calendaristice.
ContSters136493, utilizator
AM concediu medical de 19 zile din care scad 2 sambete si 2 duminicii care nu se ea in calcul doar zilele lucratoare cele 15 zile.
DIN care 5 zile internare in spita.
CUM se calculeaza ca sa imi fac calculul ce banii primesc la salariu.
EU lucrez la angajator din data de 23.05.2012 si ultimele 6 luni am fost in somaj cum imi fac calculul.
Precizati exact perioada de concediu medical(din data de zi/luna/ an-pana in data de ...)altfel nu putem face calculul indemnizatiei ce vi se cuvine..
MEDICUL de familie mia dat de pe data de 06.08.2012 pina pe data de 12.08.2012 concediu medical 7 zile,in perioada asta am fost internat in spital 5 zile.
DE la spital mia prelungit data acordarii 10.08.2012 apoi de la ziua de 11.08.2012 pina pe data de 17.08.2012 mia dat 7 zile concediu.
DE la data de 17.08.2012 ziua acordarii, 7 zile concediu de la 18.08.2012 pina pe data de 24.08.2012 concediu.
LA angajator lucrez de pe data de 23.05.2012 inainte ultimile 6 luni am fost in somaj si primeam somajul 420 lei cit iau pe concediul medical in ziua de salariu.