Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Cum pot divorta cand o persoana este plecata din tara si refuza sa vina ?

Care este ceam mai simpla solutie si mai rapida?

Ce acte sunt necesare pentru a incepe divortu
doar prin instanta. judecatoria de la ultimul domiciliu comun.
nu poate fi foarte rapid deoarece va fi citata prin mica publicitate....dupa maui multe termene ...

actiune ( de redactat de un avocat) taxa de timbru 38 Ron si timbru judiciar de 0,3 Ron

daca aveti copii minori lucrurile se complica...