avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Carti recomandate pentru admiterea la INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Carti recomandate pentru admiterea la INM

Din ce carti imi recomandati sa invat pentru admiterea la INM 2013
Cel mai recent răspuns: jocker8989 , utilizator 15:19, 2 Octombrie 2012
Vezi ca exista topic admitere INM 2013.Citeste-l, te vei lamuri pe parcurs.
si totusi ce carti imi recomandati pt penal.....ca de civil oriqm nu ma apuc de anul asta
tanko_07 a scris:

si totusi ce carti imi recomandati pt penal.....ca de civil oriqm nu ma apuc de anul asta


DREPT PENAL
1. Constantin Mitrache, Cristian Mitrache - Drept penal roman. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Tudorel Toader - Drept penal roman. Partea speciala, Ed. Hamangiu
3.Mihail Udroiu -Drept penal.Parte generala, Parte speciala
4. Streteanu- Drept penal, parte generala. Curs.

DREPT PROCESUAL PENAL
1. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea speciala, Ed. Universul Juridic
3. Mihal Udroiu- Drept procesual penal.

Codul penal. Codul de procedura penala.
Cele expuse mai sus sunt pentru penal si procedura penala.
Cand te vei apuca si de civil, intrebi.
Ultima modificare: Duminică, 26 August 2012
ContSters262049, utilizator
multumesc!!!! succes tuturor
multumim iras de bibliografia pentru penal! :D nu ne ajuti si cu cea de civil? macar orientativ ca din cate stiu inca nu e sigur cum va fi dupa noul Cod! mersi anticipat! :)
Ultima modificare: Marți, 2 Octombrie 2012
jocker8989, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura / inm - cartile din care invatati CATALINA29 CATALINA29 Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc! (vezi toată discuția)
Manuale recomandate admitere magistratura lyl02 lyl02 Este vorba despre admniterea in magistratura a a candidatilor care au o vechime de 5 ani, nu de admiterea la INM. Va rog sa-mi recomandati manuale, ... (vezi toată discuția)