Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Carti recomandate pentru admiterea la INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Carti recomandate pentru admiterea la INM

Din ce carti imi recomandati sa invat pentru admiterea la INM 2013
Vezi ca exista topic admitere INM 2013.Citeste-l, te vei lamuri pe parcurs.
si totusi ce carti imi recomandati pt penal.....ca de civil oriqm nu ma apuc de anul asta
tanko_07 a scris:

si totusi ce carti imi recomandati pt penal.....ca de civil oriqm nu ma apuc de anul asta

DREPT PENAL
1. Constantin Mitrache, Cristian Mitrache - Drept penal roman. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Tudorel Toader - Drept penal roman. Partea speciala, Ed. Hamangiu
3.Mihail Udroiu -Drept penal.Parte generala, Parte speciala
4. Streteanu- Drept penal, parte generala. Curs.

DREPT PROCESUAL PENAL
1. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea generala, Ed. Universul Juridic
2. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea speciala, Ed. Universul Juridic
3. Mihal Udroiu- Drept procesual penal.

Codul penal. Codul de procedura penala.
Cele expuse mai sus sunt pentru penal si procedura penala.
Cand te vei apuca si de civil, intrebi.
ContSters262049, utilizator
multumesc!!!! succes tuturor
multumim iras de bibliografia pentru penal! :D nu ne ajuti si cu cea de civil? macar orientativ ca din cate stiu inca nu e sigur cum va fi dupa noul Cod! mersi anticipat! :)
jocker8989, utilizator