Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... martor mincinos
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

martor mincinos

as dori sa stiu daca pot da in judecata un martor mincinos.
problema este ca a depus o marturie mincinoasa intr-un dosar de partaj si nu mi s-a recunoscut faptul ca am facut un credit pentru imbunatatirile aduse apartamentului care este supus partajului.
mentionez ca eu inca mai platesc acele rate iar apartamentul ramine sotiei. cum as putea sa-mi recuperez acei bani?
Multumesc
puteti sa aduceti ca dovezi chitantele/facturile ptr care ati platit acele rate si ptr care inca mai platiti in continuare. Acele chitante / facturi va vor ajuta ca dovada,astfel va puteti recupera dreptul de creanta a investitiei facuta in acel imobil si puteti sa-l dati si in judecata pe acel martor care a depus marturie mincinoasa
ii pot cere daune materiale sa-mi recuperez prejudiciul?
multumesc
puteti face un recurs in care puteti sa dovediti judecatorului ca acel mincinos a spus neadevaruri. Dvs puteti argumenta cu acele dovezi din chitante/facturi in care specificati ca ati adus imbunatatiri imobilului si ptr care inca mai platiti in continuare acele rate.