avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general evaziune fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

evaziune fiscala

Buna ziua, m-au chemat cei de la finante dupa un control al celor de la politia economica ca nu am depus niste facturi din 2008-2010. m-au pus sa refac evidenta contabila. daca eu nu mai am cum sa o refac ce se poate intampla? este evaziune? cum se pedepseste?
Cel mai recent răspuns: ginmarstar , utilizator 23:12, 28 August 2012
care este motivul pentru care nu puteti reface evidenta contabila? este important.
mi s-au furat actele

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neinregistrare facturi in contabilitate ginmarstar ginmarstar Buna ziua, am control de la Politia Economica si de la Garda Financiara, si imi cer actele din 2008-2011 si eu nu le-am depus in contabilitate deoarece eram la ... (vezi toată discuția)
Despre prescriptie maiami maiami va rog mult sa ma lamuriti in urmatoarea problema: am avut o firma la care am fost asociat cu un strain el avea 60% , pe firma am avut o constructie care ... (vezi toată discuția)
Acte contabile- refacerea actelor ContSters88252 ContSters88252 In cazul unei societati comerciale radiate , in calitate de fost administrator , in cazul disparitiei unor documente mai am obligatia de a reface actele ... (vezi toată discuția)