Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general evaziune fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

evaziune fiscala

Buna ziua, m-au chemat cei de la finante dupa un control al celor de la politia economica ca nu am depus niste facturi din 2008-2010. m-au pus sa refac evidenta contabila. daca eu nu mai am cum sa o refac ce se poate intampla? este evaziune? cum se pedepseste?
care este motivul pentru care nu puteti reface evidenta contabila? este important.
mi s-au furat actele