avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 297 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dreptul de a vinde produse originale de marci auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dreptul de a vinde produse originale de marci auto

Buna ziua!

As intentiona sa vand produse originale, accesorii si piese auto ale marcilor de automobile.
as vrea sa stiu ce implica toate astea si cum intru in legalitate, evident daca pot sa le comercializez dar avand in vedere ca multe firme vand produsele acelor marci.

Va rog sa ma ajutati cu informatii.
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Produse personalizate cu elemente de identitate protejate de drepturi de autor dmihaic dmihaic Buna ziua si Hristos a Inviat, In primul rand as vrea sa va urez un Paste fericit si sper ca am ales forumul corect avand in vedere ca sunt nou. Vin la ... (vezi toată discuția)
Popsockets Ion Creanga Ion Creanga Buna ziua! Reprezint un magazin ce vinde accesorii GSM. De curand au aparut pe piata produsele Popsocket, suport de mana pentru telefon. Zilele trecute, a ... (vezi toată discuția)
Comert cu produse cosmetice din china crinavasile crinavasile Buna seara! Sunt putin nelamurita intr-o chestiune ce implica comercializarea unor tipuri de produse cosmetice si am mare nevoie de un raspuns cat mai detaliat ... (vezi toată discuția)