Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am vre-un avantaj?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am vre-un avantaj?

Buna seara. Vecinul meu este asociatul unic al firmei sale. De curand sotia s-a imbolnavit si a fost operata (neoplazie). M-a intrebat. Daca as trece firma pe numele sotiei care beneficiaza de Pensie de handicap am ceva avantaje? :( Se referea la impozite, taxe ,etc.
Va multumesc anticipat.
Nu aveti nici un avantaj