Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract

Am incheiat un contract de reprezentare cu o agentie de publicitate pentru fetita mea la sfarsitul lunii iunie cand a avut loc si sedinta foto pentru realizarea unui album foto. La semnarea contractului ni s-a spus ca albumul va fi gata in 30 de zile desi in contract erau trecute 60 de zile. Au trecut mai bine de 65 de zile de la data sedintei foto iar eu nu am primit niciun album foto, desi am platit 2 rate, urmand ca ultima rata sa o platesc la ridicarea albumului. Am sunat, in acest timp, de doua ori la agentie si mi s-a spus ca nu este gata (in urma cu o luna) iar a doua oara ca voi fi sunata de directorul agentiei lucru care nu s-a intamplat.
Cum pot rezilia acest contract sicum pot primi banii dati pana in prezent? As vrea sa trec maine pe la agentie si sa reziliez contractul dar nu stiu care sunt pasii de urmat.
Mergeti la OPC cu o copie de pe contract si dovada platii sau ce mai aveti si ii vor sanctiona cei de acolo pentru nerespectarea contractului conform art. 9 din OG 21/1992 privind protectia consumatorilor.
mxm, utilizator