Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... UNDE verific angajatorul ptr dariile la stat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

UNDE verific angajatorul ptr dariile la stat

FAC scris la casa de pensie sau la fisc ca sa il verfic pe angajator ca imi plateste vechimea,am inteles ca la fisc se verifica unde ma adresez.
Daca aveti suspiciuni asupra corectitudinii angajatorului si asupra virarii cotelor dvs la buget,sesizati oficial ITM
Si cum constata ITM-ul ca a platit aceste obligatii ? ... din cate stiu , ITM-ul nu are in atributii asa ceva ..

Sesizati ANAF-ul sau Directia Judeteana a Finantelor Publice ..