avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... UNDE verific angajatorul ptr dariile la stat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

UNDE verific angajatorul ptr dariile la stat

FAC scris la casa de pensie sau la fisc ca sa il verfic pe angajator ca imi plateste vechimea,am inteles ca la fisc se verifica unde ma adresez.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:36, 5 Septembrie 2012
Daca aveti suspiciuni asupra corectitudinii angajatorului si asupra virarii cotelor dvs la buget,sesizati oficial ITM
Si cum constata ITM-ul ca a platit aceste obligatii ? ... din cate stiu , ITM-ul nu are in atributii asa ceva ..

Sesizati ANAF-ul sau Directia Judeteana a Finantelor Publice ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Verificare cm cris113 cris113 Plata contributiilor derivate din contractul individual de munca:CAS,somaj,etc se face la o data anume din luna? M-ar interesa cum pot verifica daca ... (vezi toată discuția)
Sesizare anaf pentru recuperarea prejudiciilor elenagabi elenagabi Buna ziua, Vă adresez rugamintea sa ma ajutati in urmatoarea situatie. Firma la care lucrez este in executare silita de catre ANAF, iar cotele de contributii ... (vezi toată discuția)