Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA infiintare firma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

infiintare firma

buna seara,

As dori daca se poate sa ma indrumati si pe mine. Doresc sa imi infiintez o firma care sa managerieze un magazin online. Stiu ca cea mai buna varianta este SRL-ul dar eu nu cumpar si nu vand nimic tehnic vorbind, fac doar un fel de mediere intre producator si cumparatorul final. Furnizorii mei sunt persoane fizice neautorizate, mai precis persoane care confectioneaza produce traditionale nealimentare. Care ar fi cea mai buna varianta? Pot scapa de plata tva-ului?#-o

Puteti scapa de TVA daca aveti o cifra de afaceri inferioară plafonului de 65.000 euro.