Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cod CAEN asociatie proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cod CAEN asociatie proprietari

Care este codul CAEN pentru o asociatie de proprietari?
Pe acest forum am gasit 9700, insa pe site-ul ANAF apare mentionat codul 9499 ([ link extern ] !
Cod CAEN 9700.
Din luna august finantele recmanda pentru asociatiile de propriatari codul 9499. Pana acum daca mergeai cu cursorul la declaratia 112 unde se trece codul aparea un mesaj in care iti spunea ca asociatiile de proprietari au codul 9700.
Si acum, pe ultima varianta de D112 este tot 9700.
dar mai este o varianta de cod caen acela fiind 6832,deci pana la urma care din ele : 9700, 9499 sau 6832?
9499 exista un raspuns oficial al ANAF. 9700 aparea daca postai cursorul in declaratia 112 deasupra locului unde se introduce codul. 6832 este destinat firmelor care se ocupa de administrarea asociatiilor de proprietari.
Mult suces.
ceau, utilizator