avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie expertiza tehnica
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie expertiza tehnica

cun pot contesta o expertiza tehnica de evaluare imobiliara? Unde pot sa o depun ?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 14:39, 7 Septembrie 2012
In ce conditii afost facuta acea expertiza tehnica ? Intr-un dosar in instanta, exeprtiza extrajudiciara?
este vorba de o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva
Pai nu ati contestat expertiza la primul termen de judecata dupa ce a fost depusa in dosar?

Daca deja a fost pronuntata o hot judec definitiva nu mai puteti contesta acea expertiza.

Aveati la momentul procesual amintit anterior posibilitatea formularii obiectiunilor la expertiza, posibilitatea refacerii expertizei sau posibilitatea unei contraexpertize.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertiza tehnica auto ujiman ujiman Accident rutier cu victime. M-am constituit parte civila si am formulat plangere penala. A fost intocmita o expertiza judiciara auto care dupa parerea mea nu ... (vezi toată discuția)
Mai pot solicita acum o contraexpertiza? ContSters338989 ContSters338989 Judecatorul a dispus efectuarea unei expertize tehnice si de evaluare asupra unui imobil . Am depus o cerer de precizare , dar nu m-a multumit nici raspunsul ... (vezi toată discuția)
Obiectiuni la raportul de expertiza mobexport mobexport Buna ziua Va intreb pentru a o ajuta pe o prietena intr-o problema cu privire la un proces de partaj. Procesul se judeca in alta localitate (nu cea in care se ... (vezi toată discuția)