Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie expertiza tehnica
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie expertiza tehnica

cun pot contesta o expertiza tehnica de evaluare imobiliara? Unde pot sa o depun ?
In ce conditii afost facuta acea expertiza tehnica ? Intr-un dosar in instanta, exeprtiza extrajudiciara?
este vorba de o hotarare judecatoreasca ramasa definitiva
Pai nu ati contestat expertiza la primul termen de judecata dupa ce a fost depusa in dosar?

Daca deja a fost pronuntata o hot judec definitiva nu mai puteti contesta acea expertiza.

Aveati la momentul procesual amintit anterior posibilitatea formularii obiectiunilor la expertiza, posibilitatea refacerii expertizei sau posibilitatea unei contraexpertize.