avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare as. medical principal licentiat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare as. medical principal licentiat

Buna ziua,
Sunt asist. med. principal licentiat (promotia 2011),intr-un spital clinic judetean de urgenta, cu o vechime in munca de 17 ani. si un salariu actual de 1274 ron( dupa marirea cu 8% de la 1iunie 2012).Conform ordonantei 35/27 iun 2012 prin care se recunoste gradul principal, care ar trebui sa fie salarizarea unui as. medical principal licentiat? Lg. 115/2004 completata cu 125/2005 se mai aplica? Exista un minim si un maxim pentru marirea salariului, pentru ca in unele unitati s-a aplicat un coeficient de 20%, in altele 25% la salariul de incadrare.

Alte discuții în legătură

Salarizare as. med. licentiat explorator_max explorator_max Buna ziua, As dori sa aflu care este salariul grila si salariul de baza in 2012 pentru as. med.principal licentiat? Transformarea postului meu( din as. med. ... (vezi toată discuția)
Salarizare in sanatate Stefania175 Stefania175 Care este salariul de baza la care ar fi trebuit sa fiu incadrata conform OUG, din 01.08.2016 la functia de asistent medical sef cu vechime 24 ani si 11 luni, ... (vezi toată discuția)
Salar asistent medical angajat la o unitate scolara alina cristi alina cristi Buna ziua!am si eu o nelamurire si va rog din suflet sama ajutati daca se poate.Sunt asistent medical principal si lucrey la un liceu.Conform og 17/2008 ... (vezi toată discuția)