Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare as. med. licentiat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare as. med. licentiat

Buna ziua,
As dori sa aflu care este salariul grila si salariul de baza in 2012 pentru as. med.principal licentiat? Transformarea postului meu( din as. med. principal cu postliceala in as. med cu studii superioare) a avut loc la 1 dec 2011( fara recunoasterea gradului principal), dar nu am primit nici o marire salariala(...pana la 20%?) .Mentionez ca la momentul actual sal grila este 1274( dupa indexarea cu 8% de la 1 iunie), iar cel de baza este 1764( in care este inclus si sporul de fidelitate, sporul de preventie si cel de vechime in munca). Conform OU 35/ iunie 2012, art 196.1 ni se recunoaste gradul principal doar daca este in acelasi profil cu studiile superioare ( iar eu ma incadrez).Care este sal grila/baza pe care ar trebui sa fiu incadrata? Care grila este valabila? As dori urgent un calcul! Precizez ca am gradatia 4 iar clase de salarizare 54, cu o vechime in munca de 16 ani. ( salariul grila inainte de taieri era 1368 ron). Cred ca totul pleaca de la sal unui asist. principal licentiat din Decembrie 2009, la care se aplica diminuarea de 25%, iar apoi maririle de 15% si 8%. Care este acel salariu? Multumesc.
explorator_max, utilizator