Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita apartament
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita apartament

Buna ,
Se mai poate face o cerere de reesalonare credit la banca unde nu s-a achitat un credit de nevoi personale in situatia in care s-a primt deja somatie pt executare silita apartament cu scoatere la licitatie ? Sau este deja prea tarziu ?
Inca puteti sa va intelegeti cu banca
Multumesc frumos !
Slabe sanse. probabil va vor cere sa platiti in maxim 3 ani tot ce mai aveti de plata. Odata declarat intreg creditul scadent anticipat este absolut clar ca tot creditul este provizionat 100%. Niciun creditor nu ar sta cu dublul sumei din credit blocata ( odata creditul si odata provizioanele ) si sa astepte pana cand debitorul binevoieste sa isi plateasca datoria.
se mai poate da in judecata o firma de recuperari, in conditiile in care la ora actuala litigiul este lichidat? firma a executat silit o persoana fizica pentru doar 60 zile intarziere la plata a ratei. In aceste conditii, se mai poate actiona in judecata pe motiv ca executarea silita nu a fost corecta? ma refer la zilele relativ putine de intarziere. multumesc!