Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general combustibil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

combustibil

daca am o masina autoutilitara pe firma chelt cu combustibil sunt deductibile integral sau numai 50% cu ea aduce marfa pentru magazine
Avand in vedere ca este o cheltuiala aferenta scopului realizarii de venituri impozabile si indeplinirii obiectului de activitate al societatii, este o cheltuiala deductibila integral. Vehiculul este utilizat integral realizarii scopului comercial.