Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare casa

Buna ziua,
As dori sa stiu daca se poate intabula o casa la rosu pe un proprietar si amenajarile interioare (casa finalizata ) pe 2 proprietari

Multumesc
Daca aveti acte de proprietate, plan cadastral si autorizatie de construire, da se poate.
Avem actele.
Motivul intrebarii este faptul ca,casa este construita ca parte din casa parinteasca si parintii vor ca,casa la rosu sa fie trecuta doar pe mine iar eventualele lucrari de amenajare pe mine si sotul meu.
Multumesc pt.raspuns
Intabularea dreptului de proprietate se noteaza in evidenta OCPI in favoarea titularului dreptului de proprietate asupra imobilului
Puteti detalia?
Multumesc
Puteti detalia?