Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Program de lucru 2 ore
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Program de lucru 2 ore

As dori sa stiu cum se considera perioada de lucru de 2 ore pe zi , la calcularea vechimii in munca ( in cazul pensionarii se considera perioada de lucru de 8 ore ? )
Cu multumiri
1. Pentru pensionare programul de 2 ore pe zi (sau de 10-12 ore pe zi) are aceeasi interpretare a stagiului de vechime ca si un program normal de 8 ore pe zi.

2. Conteaza insa venitul pentru care s-a platit contributia la pensie.