Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Valabilitate Ordin MLPTL NR. 1568
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Valabilitate Ordin MLPTL NR. 1568

Imi puteti spune daca Ordinul MLPTL NR. 1568/15.10.2002 MAI ESTE IN VIGOARE?
Este vorba despre Ordinul ministrului (in denumirea actuala) transporturilor si infrastructurii pentru aprobarea reglementarii tehnice "Ghid privind elaborarea devizelor la nivel de categorii de lucrari si obiecte de constructii pentru investitii realizate din fonduri publice", Indicativ P 91 /1 -02.
Nu figureaza pe site-ul ministerului ca abrogat, insa nu ar strica sa intrebati si acolo, intrucat e unul din domeniile cu o legislatie foarte stufoasa:
tel. 021.319.61.00 Direcţia Informare Publică şi Comunicare
relpub@mt.ro.

Multumesc