Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA cont blocat de fisc
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

cont blocat de fisc

Buna seara,astazi am fost sa depun ceva mai multi banuti in contul firmei mele si dupa ce am terminat de efectuat tranzactia,am fost anuntata ca nu pot efectua plata externa pentru ca am conturile blocate.Am fost la cei care mi-au blocat conturile sa-i intreb ceea ce este de facut ,deoarece prin plata care am facut-o astazi achitam 25% din suma datorata catre stat,iar acestia mi-au raspuns ca trebuie sa achit tot si apoi le deblocheaza.Cum ma sfatuiti sa procedez,trebuie sa fac urgent aceasta plata externa pentru a aduce marfa???Cei de la Administratia Financiara(dupa nenumarate insistente) au spus ca pot deschide un cont pe persoana fizica si sa efectuez plata din acel cont.....Poprirea ca persoana juridica are sau nu legatura cu persoana fizica,eu fiind singurul administrator al firmei?Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.....nu stiu cum sa fac si pana maine trebuie sa gasesc o rezolvare....multumesc frumos
Deschideti un alt cont la o alta banca si rezolvati-va problema.