avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie invaliditate gradul 3 din MAI
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie invaliditate gradul 3 din MAI

am si eu o intrebare am iesit in luna mai 2012 pensie de invalliditate gradul 3 din politie mai este vreo sansa sa primesc ajutorul ala conform HG 1083/2008 sau salariile compensatorii ca nu ma lamurit nimeni
Cel mai recent răspuns: fanfan67 , utilizator 13:54, 6 Februarie 2013
luati legatura cu un avocat si actionati in judecata
nu prea imi permit am foarte mult la banca din pensie imi ramane decat 200 lei restul e pentru medicamente nu am nici o posibilitate ce sa fac mai repede din pensia de 1200 sotia nu lucreaza astept poate dumnezeu.... si asa nu te mai baga nimeni in seama mam rugat de dl LINCU de la prolex unde am fost inscris degeaba... mam rugat la scmd unde sunt inscris acum degeaba ...toti au zis sa vedem dar nu am primit nici un raspuns concludent de asta vara pana acum mam saturat de toti....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi bãneºti acordate cadrelor militare la trecerea în rezervã cu drept de pensie stefanL stefanL În anul 2012 am ieşit la pensie fără a beneficia de ajutoarele salariale conform legiisalarizării uniare a bugetarilor, acest drept fiind suspendat de ... (vezi toată discuția)
Acodarea de ajutoare la iesirea la pensie - pensionar mai aura1969 aura1969 buna ziua o intrebare va rog si un raspuns se poate?din anul 2011 iunie sunt pensionara cu gr3 invaliditate,,,,,in decizie scrie ca ma pot pensiona la 59 ani ... (vezi toată discuția)
Plătesc 500 de lei pensie de întreținere, salariul meu fiind 2000 de lei și chiria 310 €. mă poate ajuta contractul de închiriere la reducerea pensiei? alex1234alex alex1234alex Bună ziua! Am un proces de pensie alimentară, salariul meu fiind 2000lei, iar eu pe chirie dau 310€. La pensie alimentară ar trebui să dau 500lei, mă ... (vezi toată discuția)