avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112

Cum completez declaratia 112 daca unul din angajati a avut concediu fara plata?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 12:43, 25 Septembrie 2012
Pe perioada concediului fara plata se trec ore(zile) suspendare.
am modificat dar salariul brut ramane acelasi nu se modifica ori eu nu pot sa platesc aceasi suma... trebuie sa scad eu din suma?
Daca salariatul a avut ,sa zicem ,5 zile fara plata,inseamna ca restul de 17 zile(din 22) sunt lucrate.Se trece salariul aferent pentru cele 17 zile lucrate.Nu are cum brutul sa ramana acelasi si pentru 22 zile si pentru 17 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia112 - concediu cod 08 grasa78 grasa78 va rog sa-mi precizati daca este corect: am un concediu medical cod 08, cu un cuantum de indemnizatie de 1.517 lei, din care se scade CAS 10,5% in valoare de ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna - decl 112 ... ? gina.lucia gina.lucia Buna ziua. Am un angajat care a fost in concediu de odihna 11 zile din luna noiembrie. Cand completez declaratia 112 modific doar la nr de ore lucrate pe ... (vezi toată discuția)
Declaratie rectificativa 112 Camexim Camexim Buna ziua ,va rog raspuns Vreau sa modific ptr perioada Martie-Decembrie 2016 , Declaratia 112 ,prin scaderea impozitelor salariale pentru o persoana, firma ... (vezi toată discuția)