Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112

Cum completez declaratia 112 daca unul din angajati a avut concediu fara plata?
Va multumesc.
Pe perioada concediului fara plata se trec ore(zile) suspendare.
am modificat dar salariul brut ramane acelasi nu se modifica ori eu nu pot sa platesc aceasi suma... trebuie sa scad eu din suma?
Daca salariatul a avut ,sa zicem ,5 zile fara plata,inseamna ca restul de 17 zile(din 22) sunt lucrate.Se trece salariul aferent pentru cele 17 zile lucrate.Nu are cum brutul sa ramana acelasi si pentru 22 zile si pentru 17 zile.