avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecarea cauzei in lipsa reclamantului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecarea cauzei in lipsa reclamantului

Am primit 2 amenzi rovinieta la o masina pe care am vanduto demult acum 1 an,am factura ,am scazuto de la financiar.Le-am contestat la candr Eu am scris in contestatie ca sa judece in lipsa .Intrebarea mea este trebuie sa ma prezint la tribunal?
Cel mai recent răspuns: maryan_rmf , utilizator 20:20, 3 Octombrie 2012
Asa este, nu trebuie sa te prezinti, daca ai cerut judecata in lipsa. Ai grija sa depui si actele doveditoare.
Multumesc domnule MARIDAN

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovineta, masina vanduta cu contract de vanzare - cumparare. crissbog11 crissbog11 Buna ziua Am primit o amenda pentru rovineta desi masina am vanduto si am scazuto de la financiar, nu si de la politie. Am dat in judecata CNADNR . ... (vezi toată discuția)
Contestatie amenda mariusastra mariusastra Buna ziua am vandut o masina acum 3 ani de zile cu contract de vanzare cumparare legal si fiscalul masini pe loc i am inmanat noului propietar toate actele ... (vezi toată discuția)
Contestatie rovinieta valisox valisox pe scurt, am cumparat o masina pe data de 1 iunie care nu avea rovinieta. dupa semnarea contractului de vanzare cumparare am plecat spre primul petrom si am ... (vezi toată discuția)