Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecarea cauzei in lipsa reclamantului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecarea cauzei in lipsa reclamantului

Am primit 2 amenzi rovinieta la o masina pe care am vanduto demult acum 1 an,am factura ,am scazuto de la financiar.Le-am contestat la candr Eu am scris in contestatie ca sa judece in lipsa .Intrebarea mea este trebuie sa ma prezint la tribunal?
Asa este, nu trebuie sa te prezinti, daca ai cerut judecata in lipsa. Ai grija sa depui si actele doveditoare.
Multumesc domnule MARIDAN