Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA cod tva Elvetia verificare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

cod tva Elvetia verificare

cum se poate verifica un cod tva Elvetia?
Elvetia nu este un stat comunitar. De ce vreti sa verificati codul de tva de Elvetia?
pentru ca facturez marfa in Elvetia, mi s-a transmis codul de tva, dar nu am certitudinea ca este corect si din pacate pentru cateva zile nu putem contacta partenerul pentru confirmare
Elvetia nu este un stat membru UE. Factura va fi fara tva deoarece este vorba de un export.
La iesirea din spatiul comunitar marfa va fi vamuita si se va intocmi declaratia vamala de export.
Nu aveti deci motive sa verificati codul fiscal, pe factura il treceti cel care v-a fost comunicat.
t.simona, utilizator