Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... scurgere separata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

scurgere separata

Stau la parter si am probleme cu scurgerea, adica mi se infunda in baie si imi refuleaza prin sifon.vreau sa-mi fac scurgere separata si sa ma leg de blocul vecin care este in linie dreapta.daca as vrea sa ajung tot in canalul blocului trebuie sa ocolesc tot blocul.canalul este in fata iar eu stau in spate.intrebarea mea este daca am nevoie de autorizatie din partea primariei sau din partea altei institutii?distanta de la mine la canalul blocului vecin este de 5-7 m.am aprobare de la blocul vecin.
Orice interventie la partea comuna constructie si instalatie din condominiu,in temeiul disp art 11 *2 din L nr 230/2007 poate fi executata.numai dupa obtinerea acordului din partea asociatiei de proprietari
Avand in vedere ca spatiul dintre imobile constituie domeniu public ,pentru a executa interventii in aceasta zona ,este necesar acordul autoritatii publice locale