Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... trecere la nume a unui apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

trecere la nume a unui apartament

Buna seara! ma popate ajuta cineva? eu locuiesc inntr-un apartament de vreo 12 ani dar este pe numele parintilor. cum as putea sa il trec la nume cu cat mai putine costuri?

va multumesc!
Adica sa deveniti dvs proprietara? Sunteti singurul copil? Daca da sa va doneze parintii deoarece donatia este scutita de impozit intre rude pana la grad 3 inclusiv.
Parintii dvs. sunt in viata? Daca da ce mai buna varianta este contractul de vanzare.