avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... probe biologice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

probe biologice

am si eu o nelamurire. este normal ca doua probe biologice de sange la interval de o ora sa vina cu acelasi rezultat?? poate fi asta o cale de atac in instanta ??
este chiar identic? sau difera la zecimale? ce rezultate au iesit (la zecimale)?
sunt identice identice, 1,15 si 1,15
in mod cert exista o eroare- alcoolemia fie creste fie scade la interval de 1h. de aceea se si iau 2 probe.
Intr-adevar nici mie nu mi se pare posibil asa ceva,este o eroare pe undeva,daca ar fi adevarat in aceasta situatie nu se poate face nici calcul retroactiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcool Tibi 86 Tibi 86 Am fost prins cu o alcolemie de 0.43, am dat probe de sange cat imi iese daca am baut 4 beri (vezi toată discuția)
Permise de conducere suspendate si cu dosar penal soferasul soferasul Buna seara! Acum un an si jumatate intr-o seara de noiembrie pe la ora 23-0 am fost tras pe dreapta de un echipaj de poitie pt motiv ca se fac razii pt ... (vezi toată discuția)
Recalculare alcoolemie nelutu30 nelutu30 salutare , oameni buni are cineva ideie cat poate sa dureze o recalculare de alcoolemie ? merg pe-a sasea luna decand stept un raspuns am si platit 510 lei ... (vezi toată discuția)