Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilizare anvelope second hand
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilizare anvelope second hand

Administrez un service auto+ vulcanizare , iar zilele trecute am primit cateva seturi de anvelope dar nu am nici un act de provenienta si nu stiu cum as putea sa am acoperire pe ele pentru ca eu vreau sa le vand . Deci eu as dori sa stiu daca se poate sa vand fara sa am probleme cu garda financiara sau cu organele competente.,...
astept un raspuns cat mai repede daca se poate
Dar care este provenienta acestora? Cadou? O sa primiti des astfel de cadouri ;) ?

Intocmiti borderou de achizitie si faceti plata cu disp. de plata catre persoana fizica care v-a vandut anvelopele. Asta in cazul in care sunt cateva, nu un TIR.
si pregati-va sa echipati pe degeaba (moca) masina alora de la garda.