Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare PFA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare PFA

Buna ziua. Vreau sa imi deschid un PFA si as vrea sa stiu daca sunt obligata sa imi fac si contract de munca, avand in vedere ca PFA-ul va fi pe numele meu. Multumesc.
Nu, platiti direct la ANAF cotizatiile pentru pensie si sanatate.
si daca lucrez cu contract de munca in alta parte, mai trebuie sa platesc aceste contributii?
Da.