Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Intermediere Turism Medical - COD CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Intermediere Turism Medical - COD CAEN

Pe codul caen 7490 de poate infiinta o firma care sa desfasoare activitati de consultanta si intermediere in turism medical ?

Stiu ca legislatia permite infiintarea unui departament in cadrul unei agentii de turism, dar eu vreau sa fac consultanta si intermediere , nu turism.

Multumesc.

In nici un caz 7490.
Multumesc.Ati putea, va rog, sa imi spuneti ce cod CAEN pot sa folosesc pt a infiinta o astfel de firma ? Multumesc .
Eu personal nu inteleg exact ceea ce doriti sa faceti, ba e turism, ba e consiliere-consultanta, poate detaliati un pic !
Mai exact ... aduc straini din Fr,Germania,Italia ...in Romania pentru diverse tratamente.Eu cumpar pachete turistice(de la o agentie de turism partenera) si pachete medicale (direct de la spitalulul cu care am incheiat parteneriat) pt pacientii mei din afara.Noi ii vom ajuta sa aleaga varianta care li se potriveste cel mai bine atat pe partea medicala ( recomandandu-le un spital specializat pt tratarea afectiunii de care sufera) cat si recomandari pt a vizita si a se relaxa in Romania.
alexandrapatache, utilizator
Sa inteleg ca d-voastra cumparati acele pachete turistice pe firma d-voastra si apoi le revindeti?