Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... instanta solicita contract munca vizat de ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

instanta solicita contract munca vizat de ITM

Buna ziua !
Dupa cum reiese si din titlu , instanta imi solicita ptr urmatorul termen , sa fac dovada ca persoana X , este angajata a societatii mele , si mi-a cerut contractul de munca VIZAT de ITM.
Ce document oficial pot prezenta instantei , ptr ca din cate stiu ITM nu mai vizeaza astfel de documente. Sau gresesc ?
Doar un extras din revisal ...listat pur si simplu , fara nicio stampila parca nu mi se pare mie suficient.
Va rog mult ptr un raspuns , multumesc.
Instanta trebuie sa stie ca in urma abrogarii Legii nr.130/1999 de catre OUG nr.123/2010 nu se mai depun acte spre inregistrare la ITM de la 01.01.2011.

Dovada angajarioi o faceti cu c.i.m. semnat si extrasul din REVISAL. Daca instanta are dubii cu privire la actele prezentate poate solicita informatii de la ITM.
Multumesc !
Contractul de munca este mai vechi de 01.01.2011? In cazul in care intra in vigoare inainte de acesta data, intr-adevar, acesta trebuia inregistrat la ITM, in caz contrar, nu mai trebuia inregistrat.
Depuneti la dosar copie dupa contract semnat de ambele parti, un extras din ReviSal si redactati o nota de sedinta prin care sa precizati instantei ceea ce v-a spus colegul meu mai sus!