Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la încasare–ghid
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la încasare–ghid

MF se pare că a elaborat un ghid privind aplicarea noilor prevederi ale codului fiscal, incluzând și exemple, mai ales pentru partea referitoare la TVA la încasare...

GHID pentru aplicarea sistemului TVA la încasare

[ link extern ]

ContSters257414, utilizator
... purtatorul de cuvant spune: In normele metodologice care vor aparea (asta era in 6 noiembrie 2012) va fi prezentat modul de calcul a cifrei de afaceri care se va lua in considerare pentru a intra in sistemul de TVA la incasare, cifra de afaceri care trebuia declarata pana pe 25 octombrie 2012:O:slap:
[ link extern ]
varianta oficiala:

[ link extern ]