Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amortizare Aparat Foto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amortizare Aparat Foto

Buna ziua,
Am achizitionat un aparat foto in valoare de 2400 RON si nu stiu unde sa-l incadrez ca durata de amortizare. Am urmatoarele posibilitati:
1. Masini, utilaje si instalatii fotografice, utilaje pentru scene de teatru, cluburi si cinematografe: 9 – 15 ani

SAU

2. Alta aparatura birotica neregasita in cadrul subgrupei 3.2.: 3-5 ani

Multumesc!
Varianta 2.
Multumesc din nou pentru promptitudine!
O noapte linistita!