Forum Discuţii juridice Achiziţii publice grafic fizic de executie detaliat
Discuție deschisă în Achiziţii publice

grafic fizic de executie detaliat

se solicita de autoritatea contractanta grafic fizic de executie detaliat:
categoria de consumuri oferta termen de executie ofertat functie de resursa
lucrari manopera/ ore umana si materiala disponibilizata
utilaj
Ce anume se completeaza in coloana consumuri oferta: manopera/utilaj si cum se calculeaza termenul de executie functie de resursa umana si materiala disponiblizata...trebuie trecute materialele ce se vor folosi in fiecare luna?
In ziua de azi sunt programe/softuri specializate pt executia unui grafic de executie a unui lucrari..in functie de datele de intrare completate de dvs, veti avea un grafic de executie ....daca ati tinut cont de datele cerute in CS/CO veti avea un grafic foarte bun acceptat de client...
pt a va rspunde exact la intrebarea dvs. am nevoie de mai multe informatii...in functie de pretentiile - client/beneficiar sau consultant dvs. veti face acest grafic ..cu lux de amanunte sau mai generic...
graficul cuprinde obiectele care se adauga in deviz..insa pe langa graficul pe care programul il scoate intr-adevar...cu obiectele adaugate asa cum sunt prevazute in listele de cantitati, valoararea pe fiecare obiect si perioada stabilita de executie se mai cere un grafic detaliat cu ceea ce am precizat mai sus...
1.am o coloana cu categoria de lucrari
2.a doua coloana Consumuri oferta cu doua coloane: manopera/utilaj si ore
3.a treia coloana termen de executie ofertat, functie de resursa umana si materiala disponibilizata..care are mai multe coloane...in functie de perioada de executie.
Sa presupunem ca avem categoria de lucrari montare conducte.In formularul C7 rezulta pentru acest obiect un numar total de ore de 350.
In coloana consumuri oferta:
-manopera/utilaj- ce valori se trec
-ore..ce valori se trec
Cum aflu efectivul de persoane necesar pentru executia lucrarii?
Multumesc anticipat.