Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Oferta tehnica vizavi de oferta financiara
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Oferta tehnica vizavi de oferta financiara

la devize oferta formular F3-listele de cantitati ( devize) se considera oferta tehnica sau oferta financiara ?
Devizele oferta pot face parte si din propunerea tehnica si din propunerea finanicara.
Se pot depune cu valori sau fara valori.
In mod normal in propunerea financiara ar trebui anexat pe langa Formularul de oferta si centralizator financiar al obiectelor/categoriilor de lucrari, toate formularele F cu valori, inclusiv listele formularele C, grafic fizic si valoric de executie al lucrarilor + contract insusit, depinde de cum este solicitat in documentatia de atribuire.
Daca sunt depuse la propunerea tehnica, pot fii depuse si fara valori doar pentru a arata materialele utilizate/manopera/consumuri/resurse umane, etc + fise tehnice.
In general ar trebui sa fie stipulate in cadrul fisei de date/documentatie de atribuire cum trebuie depuse, depinde de autoritatea contractanta cum doreste.