Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Acte contabile
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Acte contabile

Buna ziua,

Sunt traducator PFA si in urma procedurilor urmate pentru platirea impozitelor a trebuit sa achizitionez un registru de incasari si plati si un registru inventar. Inainte de completarea acestor registre trebuie sa le "inregistrez" la Administratia Financiara pentru a fi luate in considerare ulterior?

Multumesc!
Roxana
Se numeroteaza, se snuruieste, se parafeaza si se inregistreaza la Administratia Financiara.