avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Acte contabile
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Acte contabile

Buna ziua,

Sunt traducator PFA si in urma procedurilor urmate pentru platirea impozitelor a trebuit sa achizitionez un registru de incasari si plati si un registru inventar. Inainte de completarea acestor registre trebuie sa le "inregistrez" la Administratia Financiara pentru a fi luate in considerare ulterior?

Multumesc!
Roxana
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 12:29, 27 Octombrie 2012
Se numeroteaza, se snuruieste, se parafeaza si se inregistreaza la Administratia Financiara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfat in legatura cu pfa sensoaltec sensoaltec buna, am un pfa deschis de aproape 2 luni. sunt neplatitor de tva si am inteles ca nu am nevoie de registru unic de control si de registru evidenta fiscala. ... (vezi toată discuția)
Contabilitate intreprindere individuala iubiritza iubiritza buna ziua, am infiintat o II, profil confectionare si vanzare in piete targuri a bijuteriilor hand made. urmatorul pas este sa invat cum anume trebuie sa tin ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pfa alina240 alina240 Am o nelamurire legata de registrul de incasari si plati.Am infiintat de curand PFA-ul si inca nu am avut incasari. Am in schimb cateva cheltuieli facute din ... (vezi toată discuția)