Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii d112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

d112

Buna ziua!
Pentru persoanele fizice autorizate cu norma de venit (coafura) trebuie facut d112 sau se plateste direct la ANAF. Precizez ca nu mai este angajat in alta parte.
Multumesc!
Daca nu are contract individual de munca ca angajat al dvs., ci va factureaza serviciile ca PFA, atunci n-are el ce cauta in D112. Ca PFA el isi plateste toate taxele singur. Fiind pe norma de venit, ii calculeaza Fiscul tot ce trebuie sa plateasca, el numai trebuie sa faca bani pentru a plati.