Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ore efectiv lucrate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ore efectiv lucrate

Care este media orara lunara (efectiv lucrata) la care se raporteaza salariul minim pe economie?
HOTÃRÂRE Nr. 1225 din 14 decembrie 2011

Art. 1. Începând cu data de 1 ianuarie 2012 salariul de bază minim brut pe ţară garantat în plată se stabileşte la 700 lei lunar, pentru un program complet de lucru de 169,333 ore în medie pe lună în anul 2012, reprezentând 4,13 lei/oră.
Multumesc!